Матраци з «ефектом пам’яті»

Сьогодні, якщо йдеться про матрацах, часто згадується унікальний матеріал, що характеризується так званим «ефектом пам’яті». Такий матрац забезпечує своєму власникові високий рівень комфорту.
З початку зупинимося на самому матеріалі. Його можуть називати по-різному: меморикс, мемориформ, билаксиласт гіперв’язкий, мемори ватерформ. Виробляється він на основі пінополіуретану. Цей супереластичний матеріал є повністю екологічно чистим і гіпоалергенним. У нім ніколи не заведуться мікроорганізми, не збереться волога. Спеціальні добавки додають матрацу унікальну властивість — «запам’ятовувати» особливості будови тіла сплячої людини. Цей ефект пояснюється реакцією меморікса на тепло і тиск: він проминается при навантаженні, але при цьому людина не «провалюється» на ліжку, а після того, як навантаження зняте, матрац коко-латекс повільно набуває первинної форми. Це виключає навантаження на кровоносні судини, повністю розслабляє м’язи, вранці не покидає відчуття бадьорості і відновлення сил. В міру жорсткий матрац з «ефектом пам’яті» самостійно підстроюється під вигини тіла і вагу людини. Зазвичай меморикс застосовується як самий верхній шар системи наповнення матраца для поліпшення анатомічних і ортопедичних властивостей виробу.
Наявність в матраці вязкоэластичной піни — різновиди пінополіуретану — можна перевірити за допомогою натискання пальцем. У якісному виробі повинна залишитися вм’ятина, яка усунеться через 20-30 секунд. Оскільки матеріал є термочутливим, поклавши долоню на анатомічний матрац із меморі, матеріал повинен заповнити собою простір між пальцями і всі нерівності. На вигляд меморикс пористий, такий, що більше нагадує поролон. Ефектом, що запам’ятовує, може володіти як м’який, так і жорсткий матрац. Міра пружності залежить від ширини прошарку меморикса у верхньому шарі виробу.
Спочатку матеріал на основі пенополиуретана створювався не для виробництва спального приладдя. Витоками його створення є 70-і роки ХХ століття. NASA використовувала його в цілях запобігання зайвим навантаженням у космонавтів. Лише у 1991 році матеріал, що запам’ятовує людську форму, почав застосовуватися для масового виробництва матраців і іншого спального приладдя.
На сьогоднішній день матраци з «ефектом пам’яті» є в асортименті практично кожного виробника. При такому широкому розкиді назв наповнювача і виробників важко говорити про ідентичність товарів із застосуванням даного матеріалу. У одному випадку це може бути матрац жорсткий на пружинній основі, в іншому — м’який безпружинний.
Такий «розумний» наповнювач чудово підійде для людей, яким лікарі-ортопеди рекомендують для сну використовувати матрац жорсткий. Як правило, це люди, страждаючі захворюваннями хребта або що мають надлишкову вагу. «Ефект пам’яті» позбавляє від затікання кінцівок, пролежнів, болів в шиї і спині — в якій би позі чоловік не заснув. Матрац здатний бути м’яким там, де хочеться, і жорстким там, де необхідно. Меморікс витримує тиск тіла вагою до 300 кілограм.
Окрім цього, матрац з наповнювачем з меморікса дуже популярний серед подружніх пар. «Розумна» поверхня має дивну властивість поглинати енергію рухів, тому по поверхні ліжка не відбувається поширення хвиль. Якщо один з подружжя починає ворочатися або вставати з ліжка, швидше за все друга «половинка» цього не відчує, оскільки, завдяки поглинювальній здатності меморикса, відчути ці рухи практично неможливо.

Логин
Последние публикации
Инженерные системы